Concert Silence – Rain Furniture EP [Infraction, 2010]

 

Wykonawca: Concert Silence
Album: Rain Furniture EP | Rok: 2010
Wytwórnia: Infraction | Nośnik: CD
Gatunek: ambient, minimal
Podobne: Eluvium, Microphonics


Recenzja: Z okazji wydania recenzowanego już ‘9.22.07 [2-3p.m.]’ na winylu i kompakcie Matthew Cooper i Charles Buckingham zarejestrowali dodatkowy materiał, który ukazał się w tym samym czasie. Krótka, trzyutworowa EPka ‘Rain Furniture’ trwa zaledwie 17 minut i została nagrana tym samym systemem co debiut, jednakże z wykorzystaniem nowego instrumentarium.

Fortepian i skrzypce zeszły na drugi plan, a na pierwszy wyszły instrumenty perkusyjne. Teraz dźwięki przez nie generowane są głównym obiektem manipulacji. Dwa pierwsze utwory są w pewnym sensie podobne. With Bicycles skrywa pod zmiennym szumem fragment podkładu, który łudząco przypomina Billie Jean Michael’a Jackson’a i brzmi jakby leciał w radiu, które niepostrzeżenie zostało włączone podczas nagrania. Strange Footing dostarcza autorski, jednostajny i powoli się wyłaniający beat na tle nieustającego i niezmiennego niskiego tonu skrzypiec. Z nadejściem fali perkusyjnych uderzeń pierwotny rytm zostaje zniekształcony i wypaczony, a z powstałego zgiełku wyłania się odchodzący w ciszę zupełnie inny dźwiękowy puls. For Leaves jest gęsty, szczelnie wypełniony. Na tle rzęsistego fortepianowego deszczu słychać trzeszczenie, stukot, trzaski i skrzypienie przypominające wysłużone drewniane meble. To najciekawszy utwór z ‘Rain Furniture’ – przywodzi na myśl barowy nastrój w akompaniamencie takiej też pogody.

Opakowanie: Mini gatefold został zaprojektowany przez Charles’a Buckingham’a. Z jednej strony biel, z drugiej granat. Tekst i grafika przedstawiająca gęsto lecące krople zostały nadrukowane połyskującym przezroczystym lakierem. Całość wygląda niezwykle prosto i estetycznie, minimalny majstersztyk.


Ocena: dobry 4 / 6

Lista utworów:
1. With Bicycles
2. Strange Footing
3. For Leaves

Czas: 17:30
Producent: Carl Saff

Reklamy

~ - autor: Krzysztof Pietraszewski w dniu 2 marca 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s