10. Sacrum Profanum rozpoczęło się na dobre!

Sacrum Profanum rozpoczęło się na dobre!

Po wyrafinowanym i wyrachowanym rozpoczęciu z „Królem Learem” Pawła Mykietyna i koncercie Alarm Will Sound ze znakomitymi kompozycjami Aphex Twina i nieco bladymi Aleksandra Nowaka, nastąpiło trzęsienie ziemi!

Bang On A Can All-Stars!

Od dziś, już bez złudzeń, mój ulubiony zespół. Znakomicie wykonali fascynujące i porywające kompozycje Marcina Stańczyka. To elektryzujące połączenie przyprawiło wielu o dreszcz emocji, a „Mosaique” w płomiennym wykonaniu Ashley Bathgate czuję, że zostanie najlepiej zagranym utworem tegorocznej edycji (już w zeszłym roku pokazała klasę)! Jest w jej grze napięcie i erotyzm. W grze pełnej pasji piękna wiolonczelistka prezentuje się cudnie ze swym instrumentem między udami.

Dzisiejszy koncert zaczął Envee, a skończył Bang On A Can All-Stars z kompozycją Thurstona Moore’a „Stroking Piece #1” na bis – znowu Sacrum Profanum zaciera granice między gatunkami! Jeśli tak ma wyglądać edycja przyszłoroczna, to ja już mówię jej tak! Szanse są na to wielkie – za rok znów przyjedzie Bang On A Can All-Stars i zagrają „Music For Airports” Briana Eno…

~ - autor: Krzysztof Pietraszewski w dniu 12 września 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s