Muzykoteka nr 162 – Absynt i piano

 
25384,9a64aa6623-absynt

Zespół Karbido właśnie wydał ‚Absynt’ – płytę zamykającą trylogię z Jurijem Andruchowyczem. Samogon i Cynamon już znamy, musimy posłuchać zakończenia. Oprócz tego 6. część serii Music4Buildings z białostockich wodociągów.

Małe Instrumenty są ostatnio bardzo aktywne. Dopiero wydali ‚Chemię i Fizykę’, którą zresztą przypomnimy, a już gotowa jest najprawdziwsza ‚Katarynka’! Dwa lata temu wydali jednak płytę wyjątkową – utwory Chopina zagrane na różnych Toy Piano! Musicie tego posłuchać! Wydane przecudnie w formie książki przez Wydawnictwo Format.

Penderecki 8.0 – to obchody 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego organizowane przez NiNA. Zainaugurowane zostały premierą debiutu płytowego Piotra Orzechowskiego aka Pianohooligan ‚Experiment: Penderecki’. Na tym niesamowitym krążku pianista mierzy się z utworami kompozytora – z szacunkiem, ale i fantazją.

Zapraszam do słuchania o 22:30 w pn. 10 grudnia.

c.d.

Zachęcałem Was do zaprzyjaźnienia się z fizycznymi obiektami – nośnikami muzyki, ale dla cyfrowych też coś się znajdzie. Dzisiaj premiera zero-jedynkowa ‚Absyntu‚.

Muzykoteka nr 162 - Absynt i piano

Reklamy

~ - autor: Krzysztof Pietraszewski w dniu 10 grudnia 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s