Czym jest Muzykoteka?

Muzykoteka to program nadawany w radiofonii w każdy poniedziałek o 20:30. Jest to audycja poszukująca i poszerzająca muzyczne horyzonty, w której do nie jednej szufladki i przegródki biblioteki dźwięków zaglądam. Idąc na przekór krótkim falom, intryguję i zaskakuję słuchacza. Od standardowej piosenki, po muzyczne eksperymenty daleko odbiegające od formuły zwrotka-refren, aż po biały hałas. Każda audycja jest poświęcona jednemu tematowi, może to być muzyka konkretnego festiwalu, artysty, gatunku, albo pokazująca jakieś zjawisko muzyczne.

Ten blog powstał jako zaplecze Muzykoteki-audycji.

Muzykoteka-blog to miejsce, w którym przeczytacie recenzje wszystkich albumów, które ostatnio przesłuchałem (staram się przynajmniej 2-3 razy) na fizycznym nośniku (CD, winyl, kaseta, DVD). Zamiast zanudzać muzykologiczną terminologią postaram się opisać emocje i uczucia jakie te albumy wzbudzają. Postaram się także zarysować skojarzenia i wyobrażenia jakie te dźwięki przywołują. Podobno muzykę najlepiej opisuje się językiem sztuk plastycznych. Przy okazji recenzji będę pisał również o opakowaniach i oprawie graficznej albumów, niejednokrotnie design stanowi ważną część tych małych dzieł sztuki.  Oceniając płyty stosuję akademicką skalę ocen. Pamiętajcie, że dostateczny (3) to też przyjemna i pozytywna ocena!

Ponadto na blogu znajdziecie relacje z koncertów i festiwali, na które uda mi się dotrzeć, wywiady, które przy okazji tych występów uda mi się przeprowadzić i zapowiedzi ciekawych wydarzeń i płyt. Oczywiście znajdziecie tutaj także zapowiedzi kolejnych audycji i listy utworów w nich wyemitowanych, a od 1 czerwca 2013 roku także osadzone w postach podcasty z nagraniem wyemitowanych programów.

Mam nadzieję, że blog wraz z audycją będą stanowić spójną całość i śledzenie obydwu pozwoli Wam poznać niejednego ciekawego artystę. To zadanie może ułatwić Wam profil Facebook’owy Muzykoteki, na który serdecznie zapraszam.

Dziennikarstwo muzyczne jest po prostu moją pasją. Dotychczas udało mi się spłodzić kilka recenzji i tekstów dla PopUpMusic, rozpocząć prowadzenie autorskiej audycji muzycznej dla radiofonii, a ostatnio rozpocząć współpracę z Glissandem, którego #22 Noise współredagowałem. Ten blog dokumentuje w całości ten proces.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pietraszewski
pietraszewski (dot) krzysztof (at) gmail (dot) com
Proszę o kontakt, to podam adres korespondencyjny.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s